ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9815414
*
nr 981 5414
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 119 cm
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 18:45:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 14:18:31
1
300 kr
18/9 19:53:50
2
350 kr
20/9 22:45:02
3
1.600 kr
21/9 12:27:32
4
1.500 kr
21/9 12:27:32
3
1.600 kr (Budbetjänt)
21/9 12:29:24
4
1.700 kr
21/9 15:40:36
3
1.800 kr
21/9 18:38:39
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 981 5414
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 119 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 14:18:31 | 1 | 300 kr |
18/9 19:53:50 | 2 | 350 kr |
20/9 22:45:02 | 3 | 1.600 kr |
21/9 12:27:32 | 4 | 1.500 kr |
21/9 12:27:32 | 3 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
21/9 12:29:24 | 4 | 1.700 kr |
21/9 15:40:36 | 3 | 1.800 kr |
21/9 18:38:39 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45